Dzintars veselībai: dziedinošais saules akmens
Dzintars ir viens no visvērtīgākajiem minerāliem, kas sastopams dažās pasaules vietās, taču viens no senākajiem avotiem atrodas Baltijas jūras apkārtnē. Tas kalpo ne tikai kā skaista rotaslieta, bet arī kā efektīvs līdzeklis skaistumkopšanai un veselības uzlabošanai.
Dzintars, pazīstams arī kā saules akmens, ir veidojies no priežu sveķiem pirms vairākiem desmitiem miljoniem gadu. Ar savu plašo krāsu spektru un dziednieciskajām īpašībām, dzintars ir ieguvis cilvēku mīlestību jau gadsimtiem ilgi. Atšķirībā no citiem dārgakmeņiem, dzintaram, kas ir viens no pasaules vērtīgākajiem minerāliem, piemīt sava veida siltums un enerģija.
Pēdējos gados ir pierādīts, ka dzintars var uzlabot ķermeņa imunitāti un stimulēt ne tikai šūnu dalīšanos, bet arī atjaunošanos.
Mūsdienu medicīnā, dzintaru izmanto kā avotu dzintarskābes ieguvei, kas ir pazīstama ar savām antioksidējošajām un pretiekaisuma īpašībām. Pētījumi liecina, ka visaugstākais dzintarskābes saturs ir atrodamas Baltijas dzintarā. Pēc analīzes, gabaliņos ar izveidojušos tumšu garoziņu, parasti satur ap 7–8% dzintarskābes, taču visbiežāk tās daudzums nepārsniedz 1–2%.
Ikdienā tiek ieteikts nesāt dzintara krelles, it īpaši, ja rodas problēmas ar vairogdziedzeri, spondilozes slimību vai sašaurinātiem galvas asinsvadiem. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka neapstrādātam dzintaram ir daudz lielāka ietekme uz organismu, salīdzinot ar rotaslietām, kurās dzintars var būt pārklāts ar laku vai ievietots sudraba vai citā materiālā.
Pēdējā laikā SPA centri un skaistuma saloni ir sākuši piedāvāt dzintara masāžu, kurai izmanto dzintara pulveri vai eļļu. Tomēr ir svarīgi ņemt vērā, ka dzintars var ietekmēt ādas un matiņu krāsu, padarot tos tumšākus, un tas arī var ietekmēt matiņu augšanu.