Dzintara kāzas – 34 kopdzīves gadi – trīsdesmit ceturtā kāzu gadadiena
34 kopdzīves gadi (Dzintara kāzu gadadiena)
Šo īpašo dienu to laulāto dzīvē, kuri ir nodzīvojuši līdzās 34 gadus, sauc par dzintara kāzu gadadienu. Ne visiem izdodas pietuvoties šim ģimenes dzīvei nozīmīgajam datumam, saglabājot sākotnējo attiecību siltumu, maigumu un uzticību vienam otram. Laulātie attiecībās iegūst gudrību, un viņu laulība pamazām no nestabilas savienības kļūst par cietoksni, gluži kā dzintars pēc gadsimtiem no sveķiem kļūst par vērtīgu minerālu.
Kāzu gadadiena ir jubilejas diena, kurā pāris atzīmē savu laulību iegūšanas gadadienu, pieminot dienu, kad viņi oficiāli apprecējās. Parasti kāzu gadadienas tiek svinētas katru gadu, un tās var būt ļoti svarīgs un emocionāls notikums pāra dzīvē. Šī tradīcija ir izplatīta daudzās kultūrās visā pasaulē.
Kāzu gadadienu nosaukumi atšķiras atkarībā no tā, cik gadus pāris ir apprecējies. Piemēram, pirmā kāzu gadadiena tiek saukta par “jaunlaulāto gadadienu” vai “pirmo gadadienu,” bet piecpadsmitā kāzu gadadiena var būt saukta par “piecpadsmito gadadienu” vai “dzintara kāzu gadadienu.” Ir tradicionāli simboliskie materiāli, kas saistīti ar katra gadadiena atzīmēšanu, un daudzi pāri izvēlas dāvināt viens otram dāvanas, kas atbilst šiem simboliskajiem materiāliem. Katra jubileja var simbolizēt dažādas attiecību aspektus un sasniegumus.
Laimīgie pāri, kas svin savu 34 gadu kopdzīves jubileju, svin dzintara kāzas. Dzintars ne vienmēr ir bijis akmens. Viņam vajadzēja ilgus gadus (tūkstošiem gadu), lai kļūtu par to, kas viņš šobrīd ir – pusdārgakmeni. Tā arī laulāto attiecības. No nedrošiem un nedrošiem, tie gadu desmitu laikā pārvēršas par “akmens”. Viņi bija iemācījušies augstu vērtēt attiecības un būt gudri.
Tāpat kā dzintars, attiecības starp vīru un sievu attīstās ilgstoši, līdz sasniedz pilnību. Tāpēc 34. gadadienas nosaukums – Attiecību kāzas.
Šajā gadadienā pieņemts dāvināt dzintara izstrādājumus: tematiskos izstrādājumus, rotas, gleznas un suvenīrus.
Kā svinēt dzintara kāzas
Tradīcijas ir tādas, ka Dzintara kāzu svinības parasti nenotiek ar vērienu. Tajā pašā laikā daudzi pāri, kas laimīgi nodzīvojuši līdz šai zīmīgajai dienai un kopā pavadījuši veselus 34 gadus, uzskata, ka ir tiesīgi skaisto gadadienu atzīmēt plaši un ar lielu skaitu uzaicināto. Ja svētki tomēr tiek plānoti šaurā lokā, tad galds tiek klāts mājā, kas “jaunajiem” kļuvusi par patiesi laimīgu ģimenes ligzdiņu. Šajā dienā nebūs lieks atcerēties visus priecīgos (un varbūt arī skumjos) brīžus, tikt pie ģimenes fotoalbumiem, pārskatīt videoarhīvus, atkal atzīties vienam otram mīlestībā un uzticībā, izrādīt savstarpēju maigumu un rūpes.
Ja 34. gadadiena ir rudenī, tad būs lieliska ideja izrotāt galdu un telpas sienas ar efektīgiem sarkandzelteniem lapu pušķiem, pīlādžu vai kaļķu zariem. Uz galda sveicināti šīs pašas spilgtās krāsu gammas augļi: āboli, bumbieri, apelsīni, mandarīni u.c.
Ko uzdāvināt dzintara kāzām?
Loģiskākais un pat gaidītākais no dāvanām šajā dienā ir rotas ar dzintaru: rokassprādze vai aproču pogas vīrietim, gredzens, krelles vai auskari (varbūt pat vesels juvelierkomplekts) sievietei. Taču 34. gadadiena paredz ne tik daudz dārgas, cik dvēseliskas dāvanas, kuru izvēlei dāvinātājs pieiet ar uzmanību un siltumu. Šajā dienā, pasniedzot pat vispieticīgāko prezentāciju, svarīgi pateikt patīkamus vārdus, novēlēt ģimenei tālāku mierīgu un laimīgu eksistenci.
Kāzu gadadienas nosaukumi, apsveikumi kāzu gadadienā, dāvana kāzās, kāzu gadadienas, kāzu jubilejas, kāzu tradīcijas, 34 gadu kāzu jubileja, kāzu gadadienas apsveikumi. KĀZU JUBILEJAS – Kā atzīmēt laulību gadadienu?