Dzintara rotu lietošana un kopšana

Dzintara izstrādājumu lietošanas noteikumi

Ikvienam patīk iegādāties vai saņemt dāvanā izstrādājumus un rotaslietas no dabīgā dzintara. Taču, lai dzintara izstrādājumi mūs priecētu pēc iespējas ilgāk, saglabājot savu dabisko skaistumu un valdzinošo mirdzumu, tie ir ne tikai jāvalkā un jāapbrīno, bet arī pareizi jāuzglabā un jāuztur. Ir nepieciešams, lai dzintara izstrādājumu kopšana to īpašniekiem kļūtu par patīkamu un pastāvīgu ieradumu. Galu galā ir patiess prieks vērot, kā ar vienkāršu manipulāciju palīdzību akmeņi atgūst savu kādreizējo mirdzumu, rotaļājas un mirdz saules gaismā!

Pirms iemācīties glabāt dzintara izstrādājumus, kā arī efektīvi par tiem rūpēties, ir nepieciešams uzzināt, ka šis saules akmens ir viens no smalkākajiem un maigākajiem pusdārgakmeņiem, ko izmanto rotu izgatavošanā. Tā akmeņi ir silti pieskārienam, atsedzot visus zeltaini dzeltenas, silti brūnas un sarkanas krāsas toņus. Dzintars spēj priecēt acis ar savu mirdzošo un patiesi dievišķīgo, noslēpumaino gaismu. Tomēr tas ir diezgan kaprīzs un prasīgs akmens, jo īpaši attiecībā uz tā tīrīšanu un uzglabāšanu. Tāpēc ar dzintaru ir jārīkojas uzmanīgi, nekādā veidā nenodarot tam kaitējumu.

Laika gaitā dzintars var kļūt duļķains, tāpēc, ja uzglabājat to pietiekami ilgi, neskumstiet, bet gan iemācieties, kā atgriezt akmenim mirdzumu. Ieteicams ievērot dažus vienkāršus dzintara uzglabāšanas noteikumus, lai dzintars pēc iespējas ilgāk saglabātu savu vislabāko izskatu, nekļūstot duļķains un nebojājot to.

Dzintara izstrādājumu lietošanas noteikumi

  • Dzintara izstrādājumi mājoklī jāglabā pēc iespējas tālāk no apkures un sildierīcēm, tiešiem aktīviem saules stariem, gaisa kondicionētājiem un citiem gan augstas, gan ļoti zemas temperatūras avotiem. Arī strauji gaisa temperatūras lēcieni ir ļoti nelabvēlīgi akmens struktūrai. Nedrīkst nēsāt dzintara rotas pirtī vai ziemā iziet ārā salā.
  • Dzintars var viegli deformēties mehānisku iedarbību ietekmē, tāpēc ar to jārīkojas diezgan uzmanīgi, saudzīgi un uzmanīgi. Nav vēlams dzintara izstrādājumus nomest vai mest, jo tie var sašķelties.
  • Nedrīkst pieskarties dzintaram ar netīrām rokām, jo īpaši tam kaitīgi ir dažādi tauki – speķis, saulespuķu eļļa un citi. Atcerieties šo vienkāršo noteikumu par tīrām rokām.
  • Ļoti nevēlami ir arī dzintara kontakti ar smaržvielām un sadzīves mazgāšanas līdzekļiem. Pirms dzintara rotaslietu uzlikšanas mēģiniet sevi parfimēt, jo akmenim var kaitēt tikai daži pilieni smaržu, un nekad neveiciet mājsaimniecības darbus, kuru veikšanai nepieciešams izmantot ķīmiskus sastāvus.

Similar Posts